TUSON SV 100-GL MIG/Flux

Typ svářečky
invertorové
Na trubičkový drát

• , zakoupeno v Svářečky-obchod.cz

Zatim jsem spokojen. Zatim jsem svařoval cca 2 hodiny.

• Místa na drát je snad i na 5kg, ozkoušeno mám zatím jen 1kg
    • Ventilace fouká dopředu
    • Dobrá dvířka, dobré madlo
    • Měděné dráty! Žádný nastříkaný hliník!
    • Celkem jsem ji zatopil svářením U traverz o tloušťce 6mm a nepřehřála se
    • Při vypnutí se ještě cca 5 vteřin dochlazuje, takže kdyby vypadl proud, svářečka se uchladí
    • Správně ukostřen obal (to nebývá u levných svářeček standard)
    • Běží na 230V a jištění stačí 16A, tzn. není potřeba mít doma nestandardní jističe nebo třífázi
    • Regulace proudu je odstupňovaná 1-9, chtělo by to spíš zobrazovat ampéry
    • Má kratší kabely. Napájecí bych pochopil, ale kleště i hořák jsou někdy problém a přemýšlení, kam posunu svářečku, abych neponičil kabel hořáku

Zboží přislo s ústím na 0.8 a 0.9 drát, hořák je levnější konstrukce, nicméně funguje dobře a na hobby plně dostačující. Stejně jako celá svářečka, dokáže s ní pracovat i laik. Je to něco mezi hobby a polo-profi. A určitě si k tomu kupte i samostmívací kuklu, nejenže to je obrovský komfort, ale ke svářečce nedostanete ani levný plastový kryt.

• , zakoupeno v Svářečky-obchod.cz

Tento typ svářečky mě naprosto vyhovuje, protože zdrojem svářecího proudu je invertor . Přestože je pouze na 220V, tak při sváření sousedům neblikají žárovky, tak jak se to dělo při sváření přístrojem CO2 s trafem. Přístroj SV100 se mi líbí, mým potřebám vyhovuje a pro kutila , jako jsem i já, je plynulá regulace posuvu drátu, ale i svářecího proudu velkým přínosem. I příprava přístroje na sváření je jednoduchá. Mám z ní radost.

Max. svářecí proud
100 A
Typ svářečky
invertorové
Na trubičkový drát

TUSON - Poloautomatická oblouková svářečka SV100-GL na plněný drát FLUX

Tento svařovací zdroj je určen pouze pro svařování technologií MIG trubičkovým drátem s vlastní ochrannou atmosférou.

Svařování trubičkovým drátem s vlastní ochrannou atmosférou FCAW (Flux-cored wire metal arc welding without gas shield) je ideální pro svařování běžné oceli, tenčích a čistých materiálů. Příkladem by byly panely na karosérii automobilů.  Svařování trubičkovým drátem nevyžaduje zvláštní ochranný plyn na ochranu svaru, protože svařovací drát obsahuje speciální struskotvorné přísady, které chrání obrobek, dokud nevychladne. Svařování se struskotvornou přísadou je rovněž ideální pro venkovní použití, kdy by větrné podmínky mohly odfouknout ochranný plyn od obrobku.

POSUV DRÁTU

Specifikaci drátu a materiály zvolte podle svařovaného materiálu. Zvolte vhodnou drážku na kladce podavače podle průměru drátu (0,6–0,9 mm).

Rychlost drátu je možno ovládat pomocí regulátoru pro posuv drátu. Pro snadné zavedení drátu do pistole vyšroubujte průvlak na konci hořáku a po zavedení zašroubujte zpět.

• Svařovací metoda: FCAW
  • (vhodné pro svařování běžné oceli, nelze svařovat hliník ani nerez)
  • Tloušťka svářeného materiálu: 0,8 - 2,0 mm
  • Rozsah vstupního proudu: 25 - 100 A
  • Rozsah napětí: 15,3 - 19 V
  • Napětí naprázdno: 70 V
  • Konstantní proud - typ výstupu: DC
  • Vhodný průměr trubičkového drátu: 0,6 - 0,9 mm (cívky o váze do 5kg)
  • Třída ochrany: IP21S
  • Váha: 10 kg
  • Příslušenství (součást balení): svářecí kabel 2 m s hořákem MIG, zemnící kabel 1,5 m se svěrkou.

• , zakoupeno v Svářečky-obchod.cz

Zatim jsem spokojen. Zatim jsem svařoval cca 2 hodiny.

• Místa na drát je snad i na 5kg, ozkoušeno mám zatím jen 1kg
    • Ventilace fouká dopředu
    • Dobrá dvířka, dobré madlo
    • Měděné dráty! Žádný nastříkaný hliník!
    • Celkem jsem ji zatopil svářením U traverz o tloušťce 6mm a nepřehřála se
    • Správně ukostřen obal (to nebývá u levných svářeček standard)
    • Regulace proudu je odstupňovaná 1-9, chtělo by to spíš zobrazovat ampéry

• , zakoupeno v AMIRO

• invertor
    • váha
    • možnost 5kg cívky
    • zemnící svorka jako u opravdové svářečky, ne plechové šidítko

invertor je invertor, zatím jsem jenom zkoušel na plechu 0,6 mm a jsem spokojen (svár na tupo a ve svislé poloze). Již mám trafo SV 120 flux a je to nesrovnatelně lepší. pistole hořáku už nemá krycí hubici jako CO (tady zbytečná) takže je větší dostupnost ke sváru a současně viditelnost drátu. je větší ale lehčí než SV 120, přestože SV 120 není špatná, jsem nadšen a z vyvařování auta nemám už žádné obavy.

• , zakoupeno v Digiboss

snadne ovladani

• Bez komentáře je Super

Je zkrátka bomba

Na autoplechy super

• , zakoupeno v Kompresory-nářadí

• Zkoušel jsem srovnání se starším c óčkem který jsem používal na svařování plechů a byl jsem dost ohromen jak tato mašinka šlape.Koupil jsem 08 dutinku 4.5kg USA a nemá to chybu !!! Super na tenké materiály ale i 5mm ocel to provaří jako nic a to jsem měl výkon jen kousek za polovičkou prostě bomba ! Super zápal výborně provařuje dost do hloubky výborné na bodování autokaroserií .Výborně vyrobeno za super peníze !
    • Jen mohl být delší bovden neboli celá hadice tak o půl metru alespoň .Trochu mě zprvu zaskočilo oproti klasickému CO , že svárová housenka je nizoučká ovšem to je zapříčiněno tím, že množství materiálu dutinkou je oproti plnému drátu menší . To znamená, že pro větší housenku dodávat více drátu . Ovšem to je tak vše o nevýhodách .

Super výrobek který se nedá vůbec srovnávat s có čky které se prodávají v obi ,hornbachu,bauhausu různých hypermarketech atd kolem třech tisíc korun na 0.9 drát. Jelikož tohle je invertor a ne trafo s usměrňovačem.Řízení je elektronické a to nemá chybu.